پشتیبانی و نگهداری وب سایت

پشتیبانی و نگهداری وب سایت را می توان مهم ترین و حساس ترین رویکرد پس از طراحی سایت نامید. یک وب سایت بهینه علاوه بر طراحی حرفه ای و سئو موفق، نیازمند نگهداری و پشتیبانی است. چرا که امکان بروز خطا در عملکرد وب سایت وجود دارد و از طرفی وب سایت همواره نیازمند بروزرسانی بلحاظ فنی است. همچنین هر وب سایت نیازمند تمدید هاست و دامنه بصورت سالانه می باشد و شرکت طراحی کننده وب سایت موظف است پیش از پایان زمان تعیین شده، زمان تمدید را به مالک سایت اطلاع دهد. این مهم است که برای طراحی وب سایت خود، شرکتی را انتخاب کنید که پشتیبانی سایت شما را بطور کامل بر عهده بگیرد. البته ایجاد تغییرات و موارد اضافه شامل پشتیبانی سایت نمی شود و برای آنها باید هزینه های اضافه پرداخت کنید. پشتیبانی وب سایت معمولا یک ساله است که قابل تمدید می باشد.

نگهداری و پشتیبانی از وب سایت در امنیت آن نیز نقش بسزایی دارد. بروزرسانی افزونه ها و آپدیت آنها نیز بسیار اهمیت دارد. طراحی سایت فرآیندی کوتاه مدت است اما پشتیبانی و نگهداری وب سایت امری زمانبر است و در طولانی مدت صورت می گیرد. وب سایت نیازمندی بک آپ گیری های هفتگی و ماهانه است و نظارت فنی بر عملکرد وب سایت، اهمیت بسیاری دارد. موارد بسیاری است که در پشتیبانی و نگهداری وب سایت باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال باید در صورت نیاز ایمیل های جدید تعریف شود و از خدمات پست الکترونیک پشتیبانی گردد. بروزرسانی ها و تهیه نسخه های پشتیبان گیری و همچنین مرتفع نمودن ایرادات کاربری و پاسخ به پرسش های مشتریان وب سایت در جهت رفع مشکلات فنی آن از جمله مواردی است که در پشتیبانی و نگهداری وب سایت انجام می شود.

پشتیبانی و نگهداری وب سایت بطور دقیق و مداوم موجب رضایتمندی و آسودگی خاطر مشتریان خواهد شد. اگر وب سایت شما بدون هیچ گونه مشکل فنی کار کند و بلحاظ فنی بروز باشد تمرکز شما تنها معطوف به کسب و کارتان خواهد بود و از این رو، از عملکرد وب سایت خود راضی و خوشنود خواهید بود. باید توجه داشته باشید که پشتیبانی و نگهداری وب سایت نیز به اندازه طراحی وب سایت بسیار مهم است و لازم است که شما در ابتدا برای طراحی وب سایت خود، شرکتی را انتخاب کنید که علاوه بر طراحی یک وب سایت حرفه ای و بهینه، بتواند پشتیبانی و نگهداری وب سایت شما را نیز بصورت کامل و مداوم بر عهده بگیرد.

از طرفی می توان پشتیبانی و نگهداری وب سایت را یک فاکتور بسیار مهم برای افزایش رتبه وب سایت شما در گوگل نامید و این موضوع رابطه مستقیمی با سئو موفق وب سایت شما دارد. به عبارت دیگر اگر وب سایت شما بلحاظ فنی بروز بوده و عاری از هرگونه ایرادات فنی و مشکلاتی از این دست باشد از دید گوگل، وب سایتی فعال محسوب شده و همین موضوع امتیاز شما را در گوگل افزایش می دهد.

یکی از مسائل مهم در پشتیبانی و نگهداری وب سایت، تعامل مناسب و سریع مشتریان و شرکت پشتیبانی مربوطه می باشد. بسیار مهم است که مالک وب سایت بتواند در هنگام بروز هر خطای احتمالی در وب سایت خود، موضوع را بلافاصله باشرکت پشتیبانی در میان گذاشته و پاسخ خود را دریافت کند بطوریکه در سریع ترین زمان ممکن، مسئله گفته شده توسط کاربر حل شده و اقدامات فنی لازم صورت گیرد. یک شرکت طراحی سایت موفق همواره برای حل مشکلات فنی وب سایت و خطاهای احتمالی آن آماده است. شرکت موظف در بازه زمانی ذکر شده نسبت به انجام هرگونه اقدام در جهت پشتیبانی و نگهداری وب سایت تلاش کند.

خطاها و مشکلات فنی وب سایت ناشی از عواملی مانند تغییرات تکنولوژی و عدم سازگاری وب سایت با مرورگر های مورد استفاده، سرور های خراب و دارای مشکل، حملات هکرها و … رخ می دهند. حل مشکلاتی از این قبیل نیازمند تشخیص درست علت خطا و اقدام صحیح و سریع برای رفع آن است. این تشخیص به موقع، یکی از مهم ترین اقدامات در پشتیبانی و نگهداری وب سایت است. وب سایت نیز همانند هر چیز دیگری نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. تنها ایجاد یک وب سایت کافی نیست و برای استفاده بهینه از آن لازم است که در طولانی مدت از آن پشتیبانی گردد.

شرکت کاکتوس طلایی با سال ها تجربه و تخصص در زمینه پشتیبانی و نگهداری سایت، بهترین نوع خدمات را به شما گرامیان ارائه می نماید. همراه با شرکت کاکتوس طلایی برای مدت ها از وب سایت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و آسوده باشید چرا که سایت شما دچار مشکلات فنی نخواهد شد و این موضوع به ندرت رخ خواهد داد و در صورت بروز خطا نیز همکاران به سرعت آن را رفع می نمایند. توجه داشته باشید که پشتیبانی و نگهداری وب سایت بسیار مهم است و عدم توجه به آن می تواند مشکلات بسیاری را برای وب سایت شما بوجود آورد. بنابراین همانطور که پیش تر به آن اشاره شد لازم است از ابتدا و پیش از اقدام به سفارش طراحی سایت، جنبه های دیگر آن را نیز مورد توجه قرار دهید. شرکت کاکتوس طلایی، انتخابی ایده آل برای شما از ابتدا تا انتها است و با گام هایی طلایی شما را تا رسیدن به موفقیت و برندینگ کسب و کارتان همراهی می کند.

CACTUS

GOLDEN